czwartek, 13 lutego 2014

Odżywka Eveline Cosmetics 6w1, 8w1, 9w1, czyli mroczna strona formaldehydu w preparatach do paznokci.

Dlaczego powstał ten post?

Ponieważ część dziewczyn pyta mnie o dobre odżywki. Druga część używa/ła odżywek serii eveline i zastanawia sie dlaczego po długotrwałym stosowaniu kondycja paznokci zamiast się polepszyć to sie pogorszyła...




A więc zaczynamy...



Głównym składnikiem tej "cudownej" odżywki jest,formaldehyd, który to właśnie sprawa, że paznokcie stają się TWARDE. Po pierwsze doskonale utwardza, a po drugie jest substancją konserwującą. W popularnych odżywkach do paznokci stężenie formaldehydu wynosi do 2%. Niby nie dużo, ale taka ilość może być przyczyną sporych problemów z kondycją paznokci oraz wszelakich ich chorób. Formaldehyd jest stosowany najczęściej jako surowiec do produkcji wielu barwników, żywic syntetycznych, w garbarstwie, fotografice, do konserwacji i utrwalania preparatów anatomicznych i histopatologicznych oraz jako środek dezynfekujący. Formaldehyd został sklasyfikowany jako substancja toksyczna i żrąca oraz rakotwórcza kategorii 3


Choroby wywołane przez formaldehyd
Przy długotrwałym stosowaniu odżywek do paznokci najczęściej pojawiającą się chorobą jest ONYCHOLIZA, czyli oddzielenie się płytki paznokciowej od łożyska. Najczęściej procesowi temu ulega część dystalna i boczna płytki paznokciowej. Chora zmienia kolor na biały, szary, żółty, brązowy lub czarny. Pod wytworzoną przestrzenią podpaznokciową gromadzi się złuszczona keratyna i zanieczyszczenia. Fragment ten może być doskonałym miejscem do rozwoju różnych bakterii oraz grzybów.











Co zrobić jeżeli pojawią się skutki uboczne działania formaldehydu?

W leczeniu skutków ubocznych powstałych na lub pod płytką paznokciową zalecane jest stosowanie suplementów diety zawierających witaminy A i E, olejku z drzewa herbacianego oraz olejku rycynowy.
Ponadto należy odstawić wszystkie preparaty zawierające aldehyd mrówkowy, chronić płytkę przez dodatkowymi podrażnieniami (zarówno mechanicznymi jak i chemicznymi), nie moczyć jej długo w wodzie i detergentach oraz skracać pilniczkiem paznokcie do odpowiedniej długości (takiej, która pozwoli uniknąć zahaczenia paznokciem).

Inne nazwy formaldehydu

Ta toksyczna substancja kryje się pod wieloma innymi nazwami, które widnieją na etykietach preparatów. Są to m.in.: Benzylhemiformal, 5-Bromo-5-nitro-1,3-dioxane (Bronidox), Diazolidinyl Urea, Imidazolidinyl Urea, Quanternium-15, DMDM Hydantoin, Methenamine, Glutaral, Hexetidine, bądź Iodopropynyl Butylcarbamate. 

Produkty nie zawierające formaldehydu

Zanim śmiertelnie przestraszysz się wszelkich produktów do stylizacji paznokci, dobra wiadomość – istnieją marki, bądź pojedyncze kosmetyki nie zawierające w swym składzie formaldehydu. Co do nich zaliczymy? Niektóre odżywki NailTek oraz NailTek III, top coat Poshe, Seche Vite, produkty Essie, wszystkie lakiery Inglot, lakiery Mistero Milano, wszystkie produkty OPI oraz Sally Hansen. Do grupy „bezpiecznych” dodać możemy też Essence colour & go, Golden Rose Paris, Mini Nail Lacquer, Classics, Graffiti, Fantastic Color, H&M, Orly, jak również Revlon Nail Enamel.


Czy polecam produkty które w składzie mają formaldehyd? Oczywiście że, Nie.
Ale to czy będziecie go używać, czy też nie pozostanie WASZYM WYBOREM.
Zwracajcie uwagę na SKŁAD produktów kosmetycznych !!









źródło: www.kosmetologia.com.pl

20 komentarzy:

  1. W końcu ktoś rozsądnie mówi o tej serii! :) Ja wyrzuciłam swoją diamentową, bo po zastosowaniu zwyczajnie piekły mnie palce. Odczekałam trochę czasu i przerzuciłam się na Bielendę CC Magic Nails 10 w 1 Extreme Repair, ale przed zakupem sprawdziłam skład ;) Właśnie spojrzałam na KWC, aby się upewnić co do składu, i czytam komentarze: dziewczyny przerzuciły się z EC na Bielendę i okazuje się, że Bielenda jest do *** (kosza), bo osłabia paznokcie, a czy to przypadkiem nie dlatego, że wcześniej stosowały Eveline?

    OdpowiedzUsuń
  2. Dziwne... Stosuje to tyle czasu i nic się nie dzieje z moimi paznokciami. Jest świetna. Ponad rok mija jak używam jej i nic nigdy się nie pojawiło takiego co widzę na zdjęciach :) może i jest toksyczna, ale nie powiedziałas w jakich stężeniach. Przecież niektóre pierwiastki tez są, ale dopuszczalnie. Bardzo mocno mogłaś kogoś przestraszyć, a takich przypadków jak na zdjęciach ja osobiście nie widziałam mimo że wiele osób z mojego otoczenia z niej korzysta.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. W stężeniu tych 2% które jest w takich odżywkach jest toksyczna. Czy odczuwasz jej efekty zależy od Twojego organizmu.

      Usuń
    2. A próbowałaś odstawić? Prawdziwa heca się zaczyna gdy przestaniesz używać. Twoje paznokcie jakby się uzależniają...

      Usuń
  3. Kurde szkoda, że ta odżywka ma taki zły pr, bo naprawdę nie szkodzi wszystkim. Razem z moją siostrą stosujemy ją od lat i dzięki niej, nasze paznokcie w koncu zaczęły dobrze wyglądać. Uważam, że jest super i nic złego na jej temat nie mogę napisać. Zgodzę się z Art Silver, te zdjęcia są przerażające a u mnie i znanych mi osób, które jej używały nic takiego się nie pojawiło...

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Tak jak zaznaczono na końcu postu - wybór należy do Ciebie. W składzie znajduje się formaldehyd i na to jest zwracana szczególna uwaga. Jeśli nie wiesz co to jest i jak działa na otoczenie to odsyłam Cię do Wikipedii - hasło: formaldehyd oraz formalina. Warto się zastanowić czym się "smarujemy" i jak o siebie dbamy. Bardzo dobrze, że ktoś zwrócił uwagę na problem, być może właśnie przez taki PR, firma będzie zmuszona zmienić skład produktu na "lepszy" :)

      Usuń
    2. Ten komentarz został usunięty przez autora.

      Usuń
  4. Na zamieszczonych zdjęciach widzę grzybicę paznokci. Jest to grzyb Candida.
    Albo post umieścił laik, albo za wszelką cenę chce rozreklamować inną odżywkę.
    Takich paznokci nie wolno robić w salonie, aby nie zarazić innych klientek, bądź samej siebie.
    Bo wtedy będziemy masowo zarażać klientek.
    Widząc takie paznokcie, odsyłamy klientkę do lekarza, rękawiczki użyte przy zakażonej klientce,
    wkładamy do szczelnego woreczka foliowego i wyrzucamy do śmieci. stolik i użyte ewentualne narzędzia dezynfekujemy.
    Pozdrawiam serdecznie wszystkie Panie.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Ten komentarz został usunięty przez autora.

      Usuń
    2. Przeczytałaś w ogóle artykuł?

      Usuń
    3. hahahaha super masz oko skoro bez badania mykologicznego widzisz ze to grzyb i jeszcze candida... :D To nie jest grzyb tylko ŁUSZCZYCA wiec zanim sie wypowiesz lub skrytykujesz poducz się troche.

      Usuń
  5. a gdzie w ogóle jest napisany skład tych odżywek? ja jedną mam i nawet nie ma składu napisanego. Mi nic takiego sie nie dzieje z paznokciami mimo stosowania tej odżywki, a wręcz przeciwnie.Paznokcie sie wzmocniły

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Skład jest na pudełeczku, w który zapakowana była buteleczka.

      Usuń
    2. Pozarażać klientki grzybicą a później wymyślić, że to wina odżywki.
      Dobry sposób na uniknięcie odpowiedzialności.

      Usuń
  6. Ściślej rzecz biorąc nazwy, które wymieniasz to pochodne formaldehydu, a nie inne jego nazwy. Najczęściej stosowane są jako konserwanty i należy na nie uważać, bo mogą działać drażniąco na skórę czy błony śluzowe.

    OdpowiedzUsuń
  7. Jedyną odżywką z formaldehydem była Nail Tek II. Faktycznie wtedy po 3 tygodniach stosowanie paznokcie się poprawiły jednakże nigdy później nie stosowałam żadnej odżywki.

    OdpowiedzUsuń
  8. Czy wystarczy stosowanie suplementów diety zawierających witaminy A i E, olejku z drzewa herbacianego oraz olejku rycynowy.
    Ponadto należy odstawić wszystkie preparaty zawierające aldehyd mrówkowy, chronić płytkę przez dodatkowymi podrażnieniami (zarówno mechanicznymi jak i chemicznymi), nie moczyć jej długo w wodzie i detergentach oraz skracać pilniczkiem paznokcie do odpowiedniej długości (takiej, która pozwoli uniknąć zahaczenia paznokciem). czy trzeba iść do dermatologa?
    prosze o odpowiedz

    OdpowiedzUsuń
  9. Jeżeli szukasz tanich kosmetyków czy też sprzetu kosmetycznego to zobacz tu na ofertę cosmed24.pl

    OdpowiedzUsuń
  10. Świetna sprawa. Pozdrawiam serdecznie.

    OdpowiedzUsuń
  11. Gabinet medycyny estetycznej według mnie powinien posiadać dobre sprzęty i takie które są aktualne do użytku. Polecam bardzo te sprzęty bo wyróżnia ich wysoka trwałość, możesz również wynajmować te sprzęty nie musisz ich od razu kupować, jest wiele miejsc które współpracują z tą firmą. Polecam spojrzeć na kombajny medyczne które mają w sobie wiele funkcji wszystko dowiesz się na stronie https://medikapoland.pl .

    OdpowiedzUsuń